Kronika

Velký úspěch v recitační soutěži

21.3.2018

Dne 20. 3. se uskutečnilo v Lochovicích okresní kolo recitační soutěže. Justýna Jirsová z primy obsadila první místo ve třetí kategorii. V kategorii čtvrté vyhrála (stejně jako v loňském roce) Andrea Žádníková z kvarty. Obě dívky postupují do krajského kola. Moc blahopřejeme a držíme palce v dalším kole.

Jana Prausová

Recitační soutěž Recitační soutěž


Werichova vila a Karlův most

25.2.2018

Dne 22. 2. jsme s naší třídou vyrazili na výlet. Když jsme přijeli autobusem na pražskou Kampu, šli jsme se nejprve projít po Karlově mostě. Měli jsme za úkol najít sochu Bruncvíka, ke které se váže pověst. Do obdrženého pracovního listu jsme  popsali sochu a stručně i pověst. Po krátké návštěvě mostu jsme došli do Werichovy vily. Ve vile na nás čekalo představení Tři strážníci. Divadlo bylo převážně o životě Jaroslava Ježka. Představení bylo vtipné, ale i naučné. Po návštěvě Werichovy vily jsme se odebrali zpět k mostu, o kterém nám paní profesorka řekla spoustu zajímavostí, které jsme zapsali do pracovního listu. Když jsme se vraceli k autobusu, dostali jsme krátký rozchod. Po patnácti minutách jsme se odebrali k autobusu a vrátili jsme se zpátky. Výlet se všem moc líbil.

Přečíst celý článek


Vietnam

3.2.2018

V pátek 26. 1. 2018 popovídala kvartě o Vietnamu naše absolventka Zuzka Vonková, která tam na podzim byla na pracovní stáži. Přinesla na vyzkoušení šaty a klobouk, pár dalších předmětů z Vietnamu a připravila pro nás na ochutnávku tradiční jarní závitky. Děkujeme jí za zajímavé informace a inspiraci k cestování.


Requiem v d-moll

2.2.2018

Dne 26. 1. 2018 kvintáni navštívili Rudolfinum, kde měli možnost zhlédnout představení české filharmonie a českého filharmonického sboru - Mozartovo requiem, které bylo doprovázeno naučnými komentáři. Představení se všem moc líbilo, děkujeme paní profesorce Králové za organizaci a těšíme se na další výlet do Rudolfina.


Fotbalový turnaj 2018

26.1.2018

Přinášíme záznam přímého přenosu celého turnaje včetně komentářů v poločasech a po zápasech. Mezi videi můžete přepínat ikonou v levém horním rohu.

Konečné pořadí: 1. čtvrtý ročník, 2. oktáva, 3. druhý ročník, 4. septima


Výstava Retro aneb Co prarodiče málem vyhodili

19.1.2018

Když se řekne retro, vybaví se každému člověku něco jiného. Pro naše babičky a dědečky muže být retro už opravdu, opravdu dávno, ale pro nás, studenty kvarty Gymnázia Karla Čapka Dobříš, je už retro doba nejen prarodičů, ale dokonce i mládí našich rodičů. I když oni to možná neradi slyší. Prarodiče a rodiče tak byli hlavním zdrojem informací a předmětů pro naši výstavu Retro aneb Co prarodiče málem vyhodili pořádanou v Muzeu Dobříš v Kopáčkově domě.

Ve čtvrtek 11. 1. 2018 v 18 hodin byla výstava slavnostně zahájena vernisáží v příjemných prostorách Café baru Abeles. Tuto společenskou událost si nenechali ujít prarodiče, rodiče, sourozenci, někteří naši profesoři a další hosté. Dokonce dorazila i paní doktorka Kulhavá z Národního muzea v Praze. Všichni byli zvědaví, co studenti předvedou.

Přečíst celý článek


Retro aneb co rodiče málem vyhodili

10.1.2018

Retro aneb co prarodiče málem vyhodiliTřída kvarta Gymnázia Karla Čapka v Dobříši se zapojila do soutěžního projektu Národního muzea v Praze a Slovenského národného múzea v Bratislavě s názvem 100 let Československa v naší škole. Úkolem studentů je uspořádat výstavu zdánlivě obyčejných věcí z období společného státu Čechů a Slováků. Vítáme Vás na ní a doufáme, že se Vám bude líbit.

Přečíst celý článek