Již tradičně se studenti pracující na projektu EUTH (Evropské tradice a zvyky) vydávají před vánočními svátky do Prahy, aby načerpali inspiraci a informace pro práci na svých „národních zprávách" (viz projekt EUTH - témata nebo www.schooljournals.net/euth21 až 26). I letos jsme strávili příjemnou hodinku v Národopisném muzeum v Kinského sadech.

V tomto muzeu je sbírka vypovídající o českých tradicích, zaměřená především na svátky a důležité události v životě (Vánoce, Velikonoce, narození …). Po skončení prohlídky jsme se vydali na procházku Prahou - malostranskými uličkami na Pražský hrad a dále Nerudovou ulicí přes Malostranské náměstí a Karlův most až na Staroměstské náměstí.

Přečíst celý článek

Turnaj ve florbale

19.12.2007

Ve středu 19.12. se chlapci z kvarty zúčastnili florbalového turnaje. Turnaj uspořádala 1. ZŠ Dobříš a v systému každý s každým bojovalo o vítězství šest družstev z okresu Příbram. Naši borci porazili pouze 2. ZŠ a v turnaji se umístili na 5. místě.

Vánoční zpívání 2007

18.12.2007

Studenti našeho gymnázia se již pravidelně těsně před vánočními svátky vydávají potěšit lidi přebývající v ústavní péči. Náš dárek těmto lidem spočívá především ve zpěvu koled. I letos jsme se rozhodli tuto tradici dodržet. Akce proběhla 13. prosince 2007.

Připraveni na veřejné vystoupení našeho "sboru" (pracovně nazývaného "Ježíškův vánoční soubor" nebo prostě "Ježíšci") jsme byli po pouhých dvou dnech společného trénování hlasivek. Třetího dne, ve čtvrtek, jsme se tedy vydali nejprve do dobříšského domova seniorů, abychom tam předvedli, co jsme si nacvičili. Náš výstup měl u obyvatelů velký ohlas a když jsme jim ještě rozdali vánoční přáníčka natištěná na barevných papírech, byli tak nadšení, že nás obdarovali kávou s několika zákusky pro každého.

Handbiker Tománek je třetím nejlepším sportovcem kraje

13.12.2007

[Příbramský deník, 13.12.2007]

DOBŘÍŠ - Úspěšný handbiker a závodník cyklistického oddílu CK Příbram Honza Tománek byl odměněn.

Dobříšský hanbiker byl díky letošním úspěchům v anketě Sportovec Středočeského kraje 2007 vyhlášen na třetím místě v kategorii tělesně postižených sportovců. „Moc si vážím toho, že se mi v anketě podařilo takhle umístit. Je to odměna za dřinu při tréninku a závodech a zároveň se dostane více do podvědomí veřejnosti sport, který dělám," radoval se Jan Tománek.

V rámci odborné části bylo nominováno přibližně 130 sportovců. Podmínkou pro zařazení sportovce do ankety bylo dosažení medailového umístění v nejvyšší mistrovské soutěži v České republice nebo umístění na mistrovství Evropy, mistrovství světa, olympijských či paralympijských hrách.

3. místo Honzy Tománka v anketě

11.12.2007

Honza Tománek se umístil v anketě o nejlepšího handicapovaného sportovce Středočeského kraje na pěkném třetím místě. O pořadí rozhodovala odborná komise složená ze zástupců kraje, klubů a asociací. Gratulujeme.

Pořadí kategorie zdravotně postižení sportovci 2007:
1. místo - Michal Stark (cyklistika)
2. místo - Zdeněk Šafránek (sledge hokej)
3. místo - Jan Tománek (handbike)

Výsledky sportovních soutěží v prosinci

11.12.2007

Ve středu 5.12.2007 proběhlo ve sportovní hale několik vzájemných zápasů mezi Gymnáziem Karla Čapka Dobříš a 2. ZŠ Dobříš s těmito výsledky:

Zároveň se ve škole studenti utkali vyřazovacím způsobem na turnaji ve stolním tenise. Zvítězil Ondřej Fiala z kvinty, který v napínavém finále porazil svého spolužáka z téže třídy Vojtěcha Kopáčka.

V pátek 7.12. škola uspořádala již tradiční předvánoční turnaj ve volejbale (viz fotogalerie). V rámci turnaje hrál každý přihlášený tým s každým a výsledek: