Přihlašte se svým školním účtem
ve tvaru username@zaci.gymkc.cz (učitelé username@gymkc.cz).
Přihlásit
Ředitelka školy v souladu s § 60n zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) vyhlašuje třetí kolo přijímacího řízení do oboru vzdělávání 79-41-K/81 Gymnázium (pro uchazeče z 5. tříd). Předpokládaný počet přijímaných žáků: 1.
Přihlášky do třetího musí být odevzdány do 2. července 2026 12.00, a to osobně na sekretariát školy na předepsaném tiskopisu vydaném MŠMT. Úřední hodiny pro podání přihlášky jsou určeny na 25., 26. a 29. června 2026 vždy od 9.00 do 12.00 a 2. července 2026 od 10.00 do 12.00.
Plné znění a kritéria třetího kola ZDE
Informace k předchozím kolům přijímacího řízení najdete na stránce Pro uchazeče > Přijímací řízení, informace pro přijaté žáky v dokumentech.
Úřední hodiny pro veřejnost během hlavních prázdnin:
– 29. června 9–12 hod.
– 31. července 8–10 hod.
– 24.–28. srpna 9–14 hod
Mimo uvedené dny jsme vám k dispozici na e-mailu post@gymkc.cz či telefonním čísle 602 537 618.
Studentský parlament ve středu a čtvrtek zorganizoval pro své spolužáky dvě velké akce, které zpestřily závěr školního roku.
První den patřil pohybu. Studenti odehrály hlavní turnaje ve fotbalu a volejbalu, které doplnilo několik atletických disciplín. Atmosféra byla skvělá a i přes horké letní teploty vše proběhlo hladce. Poděkování za organizaci sportovního dne patří zejména holkám z kvinty a klukům ze septimy.
Ve čtvrtek se uskutečnil tzv. studentský den. Studenti dostali volnou ruku a mohli připravit pro spolužáky téměř cokoli a ukázat, co je baví. Program byl opravdu pestrý a každý si našel své. Kdo chtěl, mohl aktivně soutěžit v kvízech, minutových výzvách nebo Na lovu, hrát deskovky, tančit nebo zajít do kina. Po chodbě se proháněla auta na dálkové ovládání. A součástí akce byl i swap oblečení a burza učebnic. Celý den se vydařil a všichni si ho užili. Největší poděkování patří Lee ze septimy, která na sebe vzala roli hlavní organizátorky, a díky i všem organizátorům a pomocníkům na jednotlivých stanovištích.
Druháci vyměnili školní lavice za čtyřdenní ekokurz v Horním Maršově. Hlavní myšlenkou celé akce bylo nastartovat kritické myšlení a začít uvažovat o klimatických změnách a všem, co s nimi souvisí – od samotného oteplování až po ochranu ohrožených a endemitních druhů v KRNAPu. Většinu programu jsme strávili venku a dopady oteplování si ověřili rovnou v praxi. Smutným důkazem pro nás bylo to, že sněhové pole Mapa republiky v červnu již není viditelné. Kromě toho jsme se pustili do praktického terénního výzkumu a v blízkém potoce zkoumali bezobratlé živočichy. Úspěch měla také simulační hra na vedení obce, kde bylo úkolem připravit vesnici na sucho nebo bleskové povodně. Všem týmům se v rolích zastupitelů dařilo – opatření vymysleli tak dobře, že si každá vesnice nakonec udržela všechny své občany. Středa patřila celodennímu výletu. Vyrazili jsme z Pece pod Sněžkou, nahoru to vzali Obřím dolem a zpět se vraceli přes Luční boudu a Památník obětem hor. Třída potvrdila, že má super fyzičku i týmového ducha – celou tuhle trasu zvládli všichni v naprosté pohodě a s dobrou náladou. Závěr kurzu patřil tématu greenwashingu. Žáci si vyzkoušeli dramatické scénky, ve kterých s nadsázkou ztvárnili reklamy na komerční značky jako Temu nebo McDonald's, a ukázali, jak snadné je nechat se napálit falešnou ekologickou reklamou. Večery pak patřily sportu a společné zábavě. Kromě fotbalu a volejbalu se nejvíc chytla karetní postřehovka „Taco, kočka, koza, sýr, pizza“.
Dne 2. června 2026 se žáci 3. ročníku spolu s vybranými žáky 2. ročníku zúčastnili exkurze do Sázavského kláštera.
Během komentované prohlídky se všichni seznámili s bohatou historií tohoto jedinečného a magického místa. Klášter, který byl v 11. století založen svatým Prokopem, patří k nejvýznamnějším památkám českých dějin. Ve středověku představoval významné centrum vzdělanosti, kultury i slovanské liturgie a sehrál důležitou roli v duchovním životě českých zemí.
Žáci si prohlédli klášterní prostory, seznámili se s legendami spojenými se svatým Prokopem a mohli na vlastní oči obdivovat architektonický vývoj areálu od románského období až po barokní přestavby. Součástí exkurze bylo také poznávání každodenního života mnichů a významu klášterů ve středověké společnosti.
Dne 17. června 2026 se studenti našeho gymnázia zúčastnili Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu. Centrum závodu se nacházelo u florbalové haly v areálu U Borského parku. Ve všech kategoriích se na start postavilo celkem 423 závodníků z celé České republiky.
Poměrně náročné a dlouhé tratě vedly nejprve Borským parkem, pokračovaly přes České údolí a závěrečná část závodu byla situována do sportovního areálu. Závodníci tak museli prokázat nejen výbornou fyzickou kondici, ale také schopnost rychlé orientace v terénu a správného rozhodování. Největšího úspěchu z našich studentů dosáhla Alžběta Kašparová, která v kategorii středních škol vybojovala skvělé 4. místo.