Novinky

Vánoční krabice od bot 2019

21.11.2019

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy,
stejně jako v loňském roce se Gymnázium Karla Čapka v Dobříši stává sběrným místem pro „krabice od bot“ (http://www.krabiceodbot.cz). Jedná se o vánoční akci, kdy se krabice od bot či obdobné velikosti naplní dárky, zabalí a tyto pak putují za dětmi ze sociálně slabých rodin nebo do dětských domovů, azylových domů apod.

Věci, kterými se krabice naplní, nemusí být úplně nové, ale musí být funkční, čisté a kompletní. Často je to jediný dárek, který dítě dostane. Obsahem může být cokoli, co udělá radost, např. plyšák, puzzle, knížka, pastelky, kosmetika, sladkosti, autíčka, panenky, oblečení atd. Krabice se pak vánočně zabalí a viditelně označí, zda je pro kluka/holku a pro jakou věkovou skupinu, případně velikost oblečení.

Sběr dárků bude na Gymnáziu probíhat ve dnech 2 - 6. 12. 2019. Loni se nashromáždilo přes 100 dárečků, věříme, že letošní číslo bude podobné. Akce je samozřejmě dobrovolná a záleží jen na studentech a na Vás, zda se chcete či můžete zapojit.

Předem děkuji za spolupráci, myslím, že je to pro naše studenty i pro nás příležitost udělat dobrý skutek a pomoci potřebným dětem, aby jejich Vánoce byly šťastné a veselé.

Mgr. Šárka Musilová

[vložil: Daniel HOŠEK ]