Kronika

Závody na rychlostních pramicích

4.5.2007

Na pozvání Pavla Kubáska z vodáckého oddílu Neptun Řevnice, se ve dnech 28.-29.5.07 zúčastnilo družstvo dívek a chlapců z tercie, závodů na rychlostních pramicích na řece Berounce.

Závod se skládal ze 3 částí. Jako první závod se jel v sobotu ráno sjezd z Berouna do Zadní Třebáně. Součástí sjezdu byla i střelba ze vzduchovky na hřišti v Srbsku. Trefit 2 terče ze 4 možných ran nebyla taková legrace, jak se na první pohled zdálo. Do cíle dojeli všichni pěkně unaveni a hned po krátkém občerstvení a odpočinku posádky čekal trénink na nedělní slalom. Ten si v ničem nezadal s opravdovým slalomem na divoké vodě a projet všech 8 branek, které byly záludně poskládané jako povodné, protivodné a vlásenky, byla velká dřina. Myslím, že o záběrech typu „přitáhni, odlom, zaber, kontra „ se i někomu v noci zdálo.

Ráno v 8hodin už stáli roztřesení závodníci s helmami na startu a pustili se do nelehkého boje s vodou a bimbajícími brankami, které se za špatné projetí pomstily úderem do hlavy. Naše dvě posádky se rvaly statečně a směle se mohly rovnat ostatním „profi" závodníkům.

Po dravém slalomu následoval zdánlivě klidný sprint na 500 metrů, kde jely vždy 2 posádky proti sobě, dvoukolově. I tady jsme drželi s ostatními krok a obhájili krásné 4. místo, které nám patřilo a i celkovém hodnocení.

Za statečnost při našem prvním vystoupení na závodech pramic jsme dostali diplom od pořadatelů a vysloužili jsme si velký obdiv od ostatních závodníků i pořadatelů.

Kdo by si snad myslel, že závody byla lehká projížďka po klidné vodě, nechť se podívá na puchýře zdobící dlaně závodníků, odřená kolena z klečení v lodi a bolavé svaly z tvrdé vodácké práce.

Oběma posádkám patří velké uznání a poděkování za reprezentaci gymnázia. Další závody, na které jsme pozváni jsou 26.-27.5 ve Staré Kolíně. A to je velká výzva!!!

Dívčí posádka : Helena Pytelová, Magda Pogranová, Eliška Petáková, Hana Ptáčková ,Katka Petrželová, Dominica Jandová

Chlapecká posádka : Václav Mácha, Václav Nekolný, Ondra Igerský, Jakub Rondoš, Jaroslav Skála

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: sport závody voda