Kronika

Výměna v Tonnerre

20.4.2016

Od 3. do 8. dubna 2016 se 21 studentů Gymnázia Karla Čapka se svými dvěma profesory Světlanou Lukiyanovou a Danielem Hoškem zúčastnili výměny s francouzskými studenty v burgundském městečku Tonnerre.

Při svém pobytu ve Francii jsme nemohli vynechat návštěvu hlavního města Paříže. Paříž nás všechny okouzlila. Viděli jsme Eiffelovu věž, katedrálu Notre-Dame, slavnou francouzskou univerzitu Sorbonnu, prošli jsme se po malebném Montmartru a vyšplhali jsme až do špičky baziliky Sacré-Coeur, odkud byl nádherný výhled na celou Paříž. Po dvou dnech strávených v hlavním městě jsme pokračovali dál do Tonnerre.

Po prvním dni stráveném v hostitelských rodinách jsme navštívili městečko Noyers, vinařské město Chablis, baziliku Sainte-Marie-Madeleine ve Vézelay a zámek Ancy-le-Franc. Nejen že jsme procvičovali své znalosti ve francouzštině, ale vyzkoušeli jsme si i své fyzické schopnosti v lanovém parku La Grotte de Champ Retard, kde jsme všichni museli být velmi obezřetní a opatrní, protože slézání skalnaté jeskyně není žádná legrace. Dále jsme se zúčastnili vyučování v lycée Chevalier d´Éon, vyzkoušeli si uvařit některé francouzské speciality a také se učili pečovatelství na učebních figurínách.

Celý pobyt byl uzavřen velmi zajímavým filmem Human od Yanna Arthus-Bertranda v místním kině a návštěvou města Dijon. Celou výměnu jsme si všichni hrozně užili a bylo nám líto, že to skončilo. Francie je nádherná země a rozhodně stojí za to ji navštívit.

Výměna byla podpořena grantovými prostředky Středočeského kraje a města Dobříš. Za podporu děkujeme.

Simona Kyšperská, septima

město Dobříš město Dobříš

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: Francie Tonnerre francouzský jazyk Paříž výměna partnerská škola