Kronika

Vánoční akademie

4.1.2022

Jako každý rok se i letos na našem gymnáziu uskutečnila vánoční akademie. Výroční 30. ročník nesl název GYMKČ má talent! Celá akce byla ovšem netradiční, vzhledem k vládním opatřením proti koronaviru bylo veškeré snažení našich studentů přesunuto do online prostředí. Stream proběhl 22. prosince odpoledne.

Jak už název akademie napovídá, úkolem tříd bylo ukázat nám, co v sobě mají. Každá třída formou videa předvedla jeden z vylosovaných talentů, výběrem bych uvedla kouzelnické nebo cirkusové vystoupení, sportovní triky, nebo vystoupení ve stylu StarDance. Navíc se ve videu musel objevit určitý předmět, také vylosovaný. Toto vše musela každá třída shrnout do 10 minut. 

Program byl rozdělen do dvou streamů, pro nižší a vyšší gymnázium, o moderování se podělili studenti ze septimy a 3. ročníku. Zároveň nás při sledování občerstvovala originální znělka, která se těšila všeobecné oblíbenosti. Za ni děkujeme Bořku Ichovi.

Součástí programu byly také pozvánky na maturitní plesy naší oktávy a 4. ročníku a jako závěrečné vystoupení bylo na Silvestra promítáno video našich učitelů ve velmi originálním pojetí. Oceňujeme vysokou účast!

Následnou anketou mezi žáky bylo rozhodnuto o vítězi akademie. Za nižší gymnázium zvítězila kvarta a ve vyšším gymnáziu post nejlepšího obhájila kvinta! Výhercům gratulujeme a oceníme je sladkou odměnou. Všem ostatním třídám děkujeme za účast a snahu. 

Hlavní zásluhy za koncepci a hladký průběh letošní akademie patří Anežkce Jirasové, Jolče Pavlíkové, Tereze Zajíčkové, Bořku Ichovi a dalším. Děkujeme jim tímto za organizaci.

Doufáme, že se vám akademie líbila a přejeme vám hodně štěstí do nového roku 2022!

za septimu a 3. ročník, Barbora Kopecká

 


související články: akademie video stream