Kronika

Starý mobil také jako vstupenka na koncert

31.3.2011

[zdroj: Příbramský deník, 31. března 2011]
Dobříš - Leží vám doma starý a nepoužitelný telefon? Nevíte, jak s ním naložit? Odneste ho do městské knihovny v Dobříši, do místní kavárny Velbloud nebo ke vchodu do budovy dobříšského gymnázia.

Do konce června jsou na těchto místech sběrné kontejnery. Studenti totiž rozjíždějí pilotní etapu sběru starých mobilních telefonů v Dobříši a okolí.

Projekt organizuje jeden z velkých telefonních operátorů a dobříšské gymnázium si vybral jako jednu z pěti škol v republice. Je na studentech gymnázia najít tu nejlepší cestu sběru nepoužívaných mobilů. Studenti se snaží nejen vybrat co nejvíce mobilů, ale hlavně dostat do povědomí lidí, že se součástky ze starých mobilních telefonů dají opětovně použít.

V českých domácnostech se podle statistik skrývá až 8 milionů nepoužívaných mobilních telefonů. Mnoho lidí neví, že ohrožují zdraví. Toxické látky obsažené v mobilech mohou kontaminovat vodu, půdu a potravní řetězec. Jeden telefon dokáže kontaminovat až 123 tisíc litrů pitné vody! Téměř všechny látky, ze kterých je mobil vyroben, se dají recyklovat a znovu použít.

Vysloužilý mobilní telefon také může sloužit jako vstupenka na koncert skupin Wocaties a Night Before The End, který se uskuteční v pátek 8. dubna v kulturním domě v Dobříši od 20 hodin.

Mobily pak poputují do recyklačního centra, kde budou roztříděny a demontovány na komponenty, které se zpracují a tím pádem jsou připraveny k využití ve formě druhotné suroviny.

Bav se zadarmo!

Přines starý mobil a nezaplatíš za vstup ani korunu a navíc získáš možnost vyhrát nový mobil nebo spoustu jiných hodnotných cen. Čím více mobilů přineseš, tím větší šance na výhru!

Koncert kapel Wocaties Band a Night Before the End se odehraje v pátek 8. 4. 2011 v Kulturním domě Dobříš. Vstupné bez mobilu 50 Kč.související články: mobilobraní koncert projekt příbramský deník