Kronika

Návštěva studentů z německého Quedlinburgu

16.9.2018

Na začátku letošního školního roku nás navštívili němečtí studenti, které jsme poznali už v dubnu 2018 při naší návštěvě v Quedlinburgu. A co jsme pro ně v týdnu od 10. do 14. 9. 2018 přichystali?

Pondělí 10. 9.
První dojem je jistě důležitý, a tak jsme si dali záležet na občerstvení, které jsme pro hosty připravili v aule naší školy. Po přivítání, uvítacím proslovu pana ředitele a prvních nesmělých rozhovorech jsme si německé přátele odvezli domů. Tady jsme také většinou strávili první večer, protože i rodiče a sourozenci chtěli naše hosty poznat.

Grupenphoto

Úterý 11. 9.
V úterý ráno jsme se vydali autobusem do Tábora, kde nás čekala prohlídka města. Kromě výkladu v češtině měli naši hosté možnost poslechnout si vše také německy. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o historii města a stavebních stylech. Po návratu z Tábora jsme pracovali ve škole na projektech, které se týkaly architektonických slohů.

Středa 12. 9.
Dopoledne jsme navštívili skanzen ve Vysokém Chlumci - muzeum vesnických staveb středního Povltaví. Z Vysokého Chlumce jsme jeli na Svatou Horu u Příbrami, kde nás areálem provedla milá průvodkyně. Zavedla nás do hlavní baziliky, jednotlivých kaplí a na Svatohorské schody. Po návratu jsme ve škole dokončili projekty a následovala naše kreativní práce. Sami jsme se na chvíli stali architekty a vytvářeli miniaturní stavby.

Čtvrtek 13. 9.
Ráno jsme navštívili dobříšský zámek a poté jsme si užili příjemné sportovní dopoledne - zahráli jsme si společně fotbal a volejbal. Po obědě jsme prezentovali vytvořené projekty (připravené v angličtině) a pak už nás čekal jen rozlučkový večírek. Mimo jiné jsme našim hostům předvedli, jak skvěle se u nás tančí.

Pátek 14. 9.
Ráno se quedlinburští přátelé rozloučili s hostitelskými rodinami a pak jsme vyrazili do Prahy. Zde jsme zhlédli významné pražské památky, prošli se od Hradčan přes Karlův most až na náměstí Republiky – ale potom jsme se museli rozloučit i my.

Jak nám, tak německým studentům se připravený program líbil. Byl pestrý také díky tomu, že jsme mohli využít finanční dotaci Česko-německého fondu budoucnosti. Věříme, že nám všem zůstanou na tento týden krásné vzpomínky.

Studenti sexty a septimy Gymnázia K.Čapka v Dobříši

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: výměna Německo Quedlinburg