Kronika

Mezinárodní studentská konference v Dobříši

6.4.2007

[Periskop, 6.7.2007]

Již šest let je Gymnázium Karla Čapka v Dobříši zapojeno do mezinárodního projektu Socrates - Comenius. I v letošním roce se někteří studenti zapojili do této zajímavé práce, jejímž výsledkem byla mezinárodní konference konaná v Dobříši ve dnech 24. - 28. března 2007.

Formou prezentací všichni účastníci projektu představili kulturu svého regionu a měli možnost seznámit se s kulturou ostatních zemí, které se do projektu zapojily - Francie, Německa, Polska a Španělska. Celá konference byla vedena v anglickém jazyce.

Celkem třináct zahraničních studentů bylo ubytováno v rodinách žáků kvinty a sexty, kde si celé čtyři dny prověřovali své jazykové schopnosti a dále je rozvíjeli. Profesoři byli ubytovaní v dobříšských penzionech.

Kromě práce na projektu jsme také navštívili Prahu a Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. V Příbrami jsme si prohlédli Svatou Horu a zastavili se v Galerii Františka Drtikola. Tato místa jsme navštívili záměrně, protože tématy našich prací byly mimo jiné také hudba, fotografie, divadlo a tanec. Velice zajímavý byl pro naše hosty maturitní ples, kterého se mohli v sobotu 24. března zúčastnit, tyto akce totiž nejsou v zahraničí běžné.

Prostor pro vlastní konferenci a představení našich prezentací nám poskytlo místní Pastorační centrum sv. Tomáše. Práce našich zahraničních hostů byly velmi zajímavé, a věříme, že i naše prezentace se jim líbily. Závěrečnou prací byly Plesy a taneční hodiny v České republice. Po této prezentaci následovalo taneční vystoupení a návštěva tanečního kurzu, na který nás naši zahraniční přátelé doprovodili.

Díky projektu jsme potkali mnoho zajímavých lidí, seznámili se s jejich mentalitou a obohatili svoji slovní zásobu. Jsme rádi, že jsme měli možnost se projektu zúčastnit. Chceme poděkovat profesorům a všem, kteří nám to umožnili, a těšíme se na další spolupráci se zahraničními přáteli.

Za dobříšské gymnázium Zuzka Kohoutová a Zuzka Musilová

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: Comenius projekt konference