Kronika

Lyžařský kurz sekundy v Hinterstoderu

3.2.2024

V termínu 21.–26.1.2024 uspořádal Školní sportovní klub při Gymnáziu Dobříš lyžařský kurz pro sekundu, který ještě doplňovali studenti z jiných tříd nižšího gymnázia. Celkem jelo 48 dětí.

Ubytování bylo zajištěno přes c.k. Extrem sport v hotelu Lindbichler, na kopci 7 km vzdušnou čarou naproti lyžařskému areálu v Hinterstoderu, odkud jsme večer mohli pozorovat svítící rolby, které nám na další den připravovaly sjezdovky.

Vedle hotelu byl ranč, kde chovali krásné lamy, které se staly vhodným objektem fotografování dětí.

Na celý týden byla nepříznivá předpověď počasí. Nás však jako zázrakem čekaly vždy pěkně upravené tratě a příjemným počasím. Ve středu jsme jeli do nedalekého střediska Wurzeralm se zubačkou, která nás vyvezla vstříc krásnému slunečnému dnu.

Chválíme všechny účastníky lyžařského kurzu. Vše proběhlo bez větších problémů a úrazů. Všechny děti byly disciplinované, ukázněné, krásně lyžovaly a chtěly se zlepšovat.

Největší uznání patří začátečníkům, kteří si postupně podmaňovali těžší a těžší sjezdovky a jejich zlepšení bylo úžasné.

Opět jsme budili pozornost našimi rozlišovacími dresy s tlapičkou, někteří lyžaři ve středisku nás potkávají pravidelně a obdivují nás.

Těšíme se na další rok.

Učitelé tělesné výchovy


související články: lyžařský kurz Alpy Rakousko sport