Kronika

Lyžařský kurz kvinty a 1. ročníku v Rakousku

3.4.2023

V jarním termínu 12.-17.3.2023 uspořádal Školní sportovní klub při Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši lyžařský kurz pro kvintu a 1. ročník.

Žáci byli rozděleni podle lyžařské výkonnosti do družstev, která byla rozlišena již tradičními barevnými dresy s tlapičkou. Někteří čeští lyžaři nás opět poznávali a sklízeli jsme velký obdiv za organizování kurzu v Rakousku a za nápad s tlapičkou, ve které lidé poznávali Čapkovu Dášeňku.

Letos si s námi trochu zahrávalo počasí, zažili jsme déšť, sněhovou vánici a na závěr jsme za odměnu 2 dny lyžovali v krásném jarním slunném počasí. Vhodným výběrem lyžařského střediska jsme nicméně dětem dopřáli plnohodnotné lyžování. Vždy je pro nás prioritou bezpečné lyžování. Podle aplikace v telefonu jsme s nejlepšími lyžaři ujeli v průměru 35km za den.

Ve středu, kdy je dle doporučení MŠMT vhodné zařadit volné odpoledne s jinou aktivitou, strávily děti 2 hodiny v bazenu v Tamswegu. Největší pochvalu si zaslouží družstvo začátečníků, které se poslední dny zcela vyrovnalo ostatním lyžařům.

Děkujeme všem účastníkům kurzu za jeho bezproblémový průběh. Byl to jeden z nejlepších kurzů, který proběhl bez vážnějších zranění a kázeňských přestupků. Příští lyžařský kurz se uskuteční 17.-22.3.2024 opět v St. Michael týden po jarních prázdninách. Rádi kurz doplníme lyžaři z letošního kurzu.

Učitelé a instruktoři lyžařského kurzu.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: sport lyže sportovní kurz Rakousko