Kronika

Krajský Přebor škol v orientačního běhu ovládli žáci z Dobříše

23.5.2022

[zdroj: Dobříšsko aktuálně, 23. 2. 2022]

Ve středu 18. května 2022 uspořádal v Dobříši oddíl orientačního běhu OK Dobříš velký závod - krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu 2022. Na závod přijela školní družstva z celého Středočeského kraje a cílem nakonec proběhlo 248 žáků a studentů základních a středních škol a víceletých gymnázií.

Krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu 2022 se běželo ve středu dopoledne na speciální (nové) sprintové mapě v zámeckém anglickém parku v Dobříši a v přilehlém sportovním a školním areálu 2. ZŠ Dobříš. Vypsané kategorie byly odstupňované podle věku a rozdělené na dívky a chlapce. V každé kategorii mohlo startovat maximálně 5 dětí za školu a bodovaly vždy jen nejlepší dva závodníci za danou školu v jedné kategorii.

Různorodé tratě se líbily

Tratě vedly pěšinkami v lesoparku i rozkvetlými loukami a starší děti šplhaly i do srázů nad potokem. Na průběhu povinným úsekem s veřejnou kontrolou se živě fandilo, stejně jako v bludišti školních budov na samém konci tratě. 

Zázemí závodu připravil úzký tým pořadatelů z OK Dobříš závodníkům v areálu bývalého letního kina za sportovní halou Dobříš. K dispozici byl závodníkům i celý prostor sportovní haly, který jim poskytl příjemný stín a ochlazení ve slunečném a horkém dni.

...

Výsledky družstev:

Kategorie "DH7+DH9": 

Kategorie "DHS" - středoškoláci: 

Žáci Gymnázia K. Čapka v Dobříši postupují v obou kategorích do celostátního kola přeboru škol. Finále přeboru škol bude v Prostějově v úterý 7. června 2022. Všem reprezentantům Středočechů budeme držet palce!

Kráceno, celý článek na Dobříšsko aktuálně, kompletní výsledky a fotogalerie na webu OK Dobříš

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: orientační běh běh závod vítězství postup krajské kolo