Kronika

Konference projektu Vzdělávání bez hranic (Belgie)

29.4.2005

Ve dnech 21.-23. dubna 2005 proběhla v belgickém Dendermonde mezinárodní konference evropského projektu "Vzdělávání bez hranic". Projekt záleží ve spolupráci 16 evropských zemí, kdy každá země je zastoupena právě jednou školou. Na návrh holandských partnerů Gymnázium Karla Čapka dostalo šanci stát se českým reprezentantem v exkluzivním společenství. Konference se zúčastnilo 51 ředitelů a profesorů škol a 70 studentů. Obsahem konference byly 3 oblasti:

  1. Vyhodnocení průběhu společného programu SDP (School Development Project), který záležel ve vyhledávání základního žebříčku hodnot, jeho diskusi a dramatickém zpracování scének ilustrující některé z nich.

  2. Představením hry "Nová Oddyssea" vyvyrcholila celoroční práce na programu IDEAS (International Drama Experience a School). Představení, inspirované eposem řeckého básníka Homéra, sehráli pro veřejnost a rodiče studenti zúčastněných škol v anglickém jazyce. Některé z 13 obrazů hry měly velmi vysokou úroveň.

  3. Konference připravila nový celoroční program AQUA o udržitelnosti kvalitní vody v Evropě. Tento program bude hodnocen na příští konferenci 3.- 7. května 2006 a můžeme předpokládat, že naši studenti a profesoři se jí zúčastní již jako řádní členové projektu.

V programu konference byla také prohlídka pamětihodností města Dendermonde a návštěva Evropského parlamentu v Bruselu.


související články: projekt Evropská unie Belgie