Kronika

Exkurze do Berlína a Postupimi

20.5.2019

Dne 9. 5. 2019 jsme vyrazili na dvoudenní exkurzi do Německa, kde jsme navštívili Berlín a Postupim.  Během zájezdu nás provázela česká průvodkyně, která nám cestou sdělovala obecné informace o Německu. Po příjezdu do Berlína jsme se setkali s německým průvodcem, který byl velmi milý, ochotný a lépe informovaný než paní průvodkyně. Po zbytek dne probíhal výklad v německém jazyce, který nám naše průvodkyně stručně překládala.

Odpoledne jsme si prohlédli zbytky Berlínské zdi, Braniborskou bránu a Židovský památník. Poté jsme měli volný čas, abychom si něco koupili a podívali se do Pamětního kostela císaře Viléma. Celý den jsme se pohybovali na hranici mezi Západním a Východním Berlínem. Zastavili jsme se také u hraničního přechodu Checkpoint Charlie, který dodnes připomíná období studené války. Po šesti hodinách strávených poznáváním Berlína jsme přijeli do hotelu na předměstí.

Druhý den ráno jsme po vydatné snídani vyrazili na prohlídku zámku Cecilienhof, který byl v roce 1945 dějištěm Postupimské konference. Výklad jsme si mohli poslechnout v němčině nebo angličtině a byl pro nás velmi zajímavý. Po prohlídce jsme nasedli do autobusu a jeli do zahrad zámku Sanssouci. Měli jsme čas si tyto francouzské zahrady projít.

Nastala však také jedna nepříjemná situace, protože se naši dva studenti v rozsáhlých zahradách ztratili. Jeden z našich odvážných studentů se je vydal hledat a nakonec vše dobře dopadlo. Všichni se vrátili v pořádku, a i když jsme měli více než půlhodinové zpoždění, objednanou prohlídku skleněné kopule Reichstagu jsme stihli. Tato moderní kopule na střeše historické budovy nás uchvátila.

Poslední zastávkou byl Alexanderplatz, kde jsme měli čas nakupovat nebo dále poznávat blízké okolí. Pak jsme už jen nasedli do autobusu a vyrazili zpět do Čech.

Tento výlet se nám velmi líbil a už cestou zpět se mnozí ptali, kdy zase někam vyjedeme!

Veronika Valtrová a Lenka Pallagyová, sexta

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: exkurze Německo Berlín