Kronika

CHKO Brdy

5.5.2016

Ve středu 4.5. 2016 se vydala tercie pod vedením paní profesorky Králové a pana profesora Kopeckého na exkurzi do CHKO Brdy.

Ráno jsme měli trochu obavy z počasí, protože do autobusu jsme nastupovali za vydatného deště. Ve Felbabce, kde jsme vystupovali, však bylo úplné sucho. Tam na nás již čekal správce CHKO Brdy pan Bohumil Fišer s kolegyněmi. Připravili si pro nás zajímavou asi 10-ti kilometrovou trasu, na které jsme mohli vidět několik biotopů, prošli jsme několika typy lesů, přešli výcvikovou plochu pro vojenskou autoškolu, viděli místo zaniklé obce Hrachoviště, na Jedové hoře jsme nahlédli do šachty Barbora a z Jindřichovy skály jsme se podívaly na hrad Valdek. Měli jsme možnost si zblízka prohlédnout i některé živočichy, které nám pan Fišer odchytil (kuňku žlutobřichou, čolka obecného). Panu profesoru Kopeckému se podařilo odchytit skokana štíhlého.

Počasí nakonec vyšlo a rozpršelo se až při nasedání do autobusu. Čerstvý vzduch a příjemná procházka způsobily, že někteří z nás po cestě zpět v autobusu usnuli.

studenti tercie

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: Brdy biologie exkurze