Kronika

Výměnný pobyt v Nizozemsku

1.12.2008

Koncem října měl druhý ročník skvělou příležitost poznat novou zemi. První část výměny je za námi. Po pěti dnech strávených v Nizozemsku v hostitelských rodinách si rozhodně nikdo nemůže na nic stěžovat. Každý z nás poznal kus nové kultury, kus nové země.

První den pobytu jsme si šli prohlédnout tamější školu, která byla mimochodem asi tak desetkrát větší než ta naše, takže měli všichni trošku problém s orientací. Pracovali jsme na různých projektech, zaměřených na rozdíly mezi Českou republikou a Nizozemskem.

Výlet do Amsterodamu byl naplánovaný na druhý den. Hned po příjezdu jsme se vydali na plavbu po všemožně zkřížených kanálech po řece Amstel. K vidění byly spousty památek a také typické vysoké v řadách postavené domy. V programu byla návštěva dvou muzeí, kde jsme se umělecky vzdělávali. Na předposlední den byla v plánu prezentace našich projektů. Výsledky prací budou zaslány do Bruselu.

Poslední den byl náš autobus pověřen nás dovézt do Antverp, jednoho z největších měst v Belgii. Tam jsme navštívili muzeum diamantů, které bylo pro mnohé z nás nejzajímavější ze všeho. Domů se snad nikomu nechtělo. Všichni by se raději v Nizozemsku ještě nějaký ten čas "vzdělávali"... Každý se už těší na konec března, kdy nám mají naši holandští kamarádi opětovat návštěvu!

Matěj Blažek

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: výměna zahraničí Nizozemí