Kronika

Provence

17.6.2024

Francouzštináři naší školy se díky paní profesorce Lukjanové opět účastnili zájezdu do Francie, tentokrát jsme navštívili Provence. Týden od 2. do 9.6 jsme strávili v kempu Azur Rivage v městečku Anthéor a každý den jsme absolvovali výlety do blízkých měst a vesnic, kterými nás provedl průvodce Jenda.

 První den jsme se ještě po cestě do kempu stavili v Monaku. Navštívili jsme casino, známou zatáčku F1 a užili jsme si krásně výhledy na moře. Dalšího rána jsme se vydali do města parfémů Grasse, kde jsme se podívali do parfumérie Fragonard a poté jsme přejeli do Cannes, města známého pro filmový festival. Ve středu jsme navštívili francouzské Benátky – Port Grimaud, ze kterého jsme se lodí přeplavili do nádherného Saint-Tropez, kde jsme měli možnost vidět četnickou stanici z filmů Le Gendarme de Saint-Tropez.

Následujícího dne jsme se autobusem vydali do alpských vesniček Gourdon a Tourettes sur Loup. Viděli jsme i krásné vodopády Saut du Loup. Během cesty zpět do kempu jsme mohli vystoupit dřív a dojít pěšky. Stálo to za to, protože výhledy na moře byly neuvěřitelné. V pátek nás čekal předposlední výlet, a to do Antibes a Marinelandu, což je největší park s mořskými zvířaty v Evropě. V parku jsme zhlédli například vystoupení kosatek či mořský tunel se žraloky.

A už nás čekal jen poslední den, který jsme strávili v Nice. Tam jsme viděli historickou čtvrť, koupali se v moři a někteří studenti se dokonce zúčastnili i místní mše v katedrále Sainte-Reparate. Strávili jsme tam úžasných 11 hodin a poté jsme se už vydali autobusem zpátky domů.

Exkurzi jsme si všichni moc užili a doufáme, že bude v budoucnu více takových možností.

Za francouzské skupiny Anna Čiháková a Magdalena Kopecká, kvarta

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: Francie Provence výjezd