Kronika

Holandští studenti na dobříšském gymnáziu

14.4.2008

V prvním dubnovém týdnu se na Gymnáziu K.Čapka v Dobříši uskutečnila již tradiční výměna mezi našimi studenty a studenty holandské střední školy v Geldropu.

Pro všechny byl připraven pestrý program, museli jsme však také vytvořit společné práce, a to v angličtině. Pracovali jsme na dvou tématech. První téma mělo označení Stop násilí (zde jsme se zaměřili na holocaust a perzekuce v době komunismu), druhým tématem byl volný čas. Tyto práce jsme nejen vytvořili, ale také představili spolužákům, profesorům a rodičům na závěrečné konferenci, opět v angličtině.

Také další program byl přizpůsoben uvedeným pracím. Navštívili jsme Terezín, památník Vojna u Příbrami či Muzeum komunismu v Praze, prohlédli jsme si dobříšskou zámeckou zahradu, Svatou Horu v Příbrami a zastavili se v Mělníku u soutoku Labe a Vltavy. Prohlídku histirického jádra Prahy jsme zakončili exkurzí v pivovaru Staropramen na Smíchově, aby naši hosté poznali také něco z tradiční české výroby. Přes nabitý program nám zbyl čas i na vlastní zábavu, při které se rozvíjelo naše přátelství.

Poslední den jsme holandské studenty překvapili tanečním uměním našich spolužáků. Nejen že jsme jim předvedli standardní a latinskoamerické tance, ale také jsme je některé country tance naučili. Byli jsme příjemně překvapeni, jak skvělá nálada tuto akci provázela.

Po týdnu plném zážitků jsme se museli s přáteli z Holandska rozloučit. Zůstanou nám krásné vzpomínky a naděje, že se ještě někdy setkáme.

Studenti 2. ročníku

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: