Kronika

Soutěž Eurokvíz 2024

11.4.2024

Vítězný týmPřed dvěma roky, tehdy jako studenti sexty, dosáhli letošní maturanti Gymnázia Karla Čapka velkého úspěchu, když zvítězili v českém kole mezinárodní zeměpisné soutěže "Eurokvíz" a jako hlavní cenu získali zájezd do Bruselu, v jehož rámci navštívili též instituce Evropské unie. S hrdostí můžeme zkonstatovat, že v neméně nabité konkurenci se tento úspěch aktuálně podařilo zopakovat studentům současného 2. ročníku a do Belgie tak za odměnu vyrazí další náš tým... 

Za tímto skvělým výsledkem stojí Kristýna, Petra, Tomáš, Adéla, Anna, Veronika, Markéta, Viktorie, David a Adéla. Navíc, skvělý úspěch naší školy podtrhlo družstvo sextánů pod vedením Alžběty, které získalo 3. místo, to vše v konkurenci 125 týmů. Získali stejný počet bodů jako vítězové, o umístění tak rozhodla doplňující otázka.

Všechna naše zbývající družstva se pak umístila v první polovině výsledkové listiny soutěže, které se účastní studenti prvních a druhých ročníků středních škol ze Středočeského kraje spolu se třemi regionálními partnery, kterými jsou Burgundsko ve Francii, spolková země Porýní-Falc v Německu a Opolské vojvodství v Polsku. V Bruselu se tak budou naši vítězové moci potkat i se stejně úspěšnými studenty z dalších tří zemí.

Děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy... :) 
Jan Veverka


související články: Euroquiz Brusel vítězství Evropa