Kronika

BRUTUS: Tak jsme první noacóóó

22.4.2022

[zdroj: Středočeský kraj]

Matematický klokanI v letošním roce se během měsíce dubna uskutečnila studenty oblíbená soutěž s názvem EUROQUIZ – Středoškoláci a Evropa 2022. Soutěže se mohli zúčastnit studenti prvních a druhých ročníků středních škol, v rámci spolupráce Středočeského kraje se třemi regionálními partnery, kterými jsou Burgundsko ve Francii, spolková země Porýní-Falc v Německu a Opolské vojvodství v Polsku.

Soutěžní kvíz byl tentokrát zaměřen na téma udržitelný cestovní ruch a poprvé bylo možné odpovídat formou online formuláře. Letošní ročník se může pochlubit celkem 115 zúčastněnými pracovními skupinami, což považujeme za možná nejvyšší účast za poslední roky.

V soutěžním kvízu bylo možné získat celkem 21 bodů. Maximálního počtu dosáhly hned 2 pracovní skupiny. O vítězi tak stejně jako v roce loňském rozhodla dodatečná otázka, která byla součástí kvízu. Studenti měli za úkol odhadnout, kolik pracovních skupin ze Středočeského kraje se letošního kvízu zúčastnilo. Nejlepší odhad měla skupina s názvem Brutus z Gymnázia Karla Čapka v Dobříši a obsadila tak první příčku. K výhře gratulujeme!

Rádi bychom poděkovali všem školám, pedagogům i studentům za tak hojnou účast, jaká byla v letošním roce a budeme se těšit na další ročník!

Umístění všech pracovních skupin s počtem bodů naleznete na Výsledkové listině ZDE


Odměnou pro vítězný tým sexty vedený Šimonem Janotou je 5denní výjezd do Bruselu na začátku června. Ani ostatní družstva se ovšem neztratila. Tým pod vedením Veroniky Arnoštové obsadil 12. příčku a družstvo Vojty Španěla 34. místo. Opravdu díky za skvělou reprezentaci školy a srdečné blahopřání!

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: vítězství euroquiz Evropa Brusel