Kronika

Volby na Gymnáziu Karla Čapka

22.2.2017

V únoru roku 2017 se na našem gymnáziu konaly volby. Tohoto projektu, který byl v rámci společenských věd, se zúčastnili žáci sexty. Práce na něm začala už v říjnu roku 2016. S nápadem přišel a celou akci organizoval profesor Václav Čada

Studenti sexty se rozdělili do pěti skupin a každá si vybrala jednu politickou ideologii. Touto ideologií se následně řídili při tvoření webových stránek, názvu a loga. Také si museli vytvořit vlastní volební program, na který se můžete podívat právě na webových stránkách.  Součástí byly i předvolební kampaně, které mohli pedagogové a studenti navštívit během týdne před volbami. V průběhu těchto kampaní mohli všichni ochutnat různé sladkosti, dostat malé dárky a vyplnit krátké dotazníky. Studenti měli také možnost vidět po celé škole vyvěšené plakáty, které reprezentovaly jednotlivé strany. 

Zde se můžete podívat na jednotlivé weby stran: LOSOS,  SRO,  ČiPSNJVlast.

14. únor 2017 byl dnem konání voleb. Největší počet hlasů získala strana LOSOS. Na druhém místě se umístila strana SRO. Následovala strana ČiP a za ní strana SNJ. Na pátém místě skončila strana Vlast. 

Děkujeme všem, kteří se voleb zúčastnili.

Díky tomuto projektu jsme mohli zjistit, že výsledek voleb může být ovlivněn mnoha faktory. Velký podíl na ovlivnění voličů má samotná propaganda. Proto si musíme příště řádně promyslet, koho budeme volit a neohlížet se jen na kvalitu předvolební kampaně. 

Denisa Bálková, sexta

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: volby zsv základy společenských věd