Kronika

V Lanškrouně už vědí, kde leží Dobříš

22.10.2005

[Periskop - 21.10.2005]
Již od roku 1946 je každé dva roky (mimo období komunismu) na počest zakladatele českého skautingu A. B. Svojsíka pořádán Svojsíkův závod. Účastní se ho kolem osmi set šestičlenných chlapeckých i dívčích hlídek z celé ČR. Také letos se skauti a skautky utkávali v disciplínách jako jsou zdravověda, uzlování, šifrování, práce s mapou, ale i cyklistika, jízda na lodích nebo třeba mineralogie. Ti nejlepší postupovali z okresních kol do kol krajských, a odtud do kola celostátního, pořádaného tentokrát v Lanškrouně ve dnech 30. 9. - 1. 10. 2005. Tam také zavítala naše dívčí hlídka z Dobříše, aby se pokusila obhájit alespoň předloňské čtvrté místo.

Navzdory silné konkurenci jsme se umístily na krásném druhém místě. Radost jsme měly všechny, nejvíce snad naše vedoucí - Zája a Ještěrka. Během závodu jsme se seznamovaly s ostatními oddíly a reprezentovaly naše město mj. i dobříšským znakem na oddílových trikách, letáčky či mapou Dobříše. Snažily jsme se upozorňovat na to, že nejsme z Příbrami, jak si mnozí mysleli, a i náš doprovod se zasloužil o to, že o Dobříši ví i v tak vzdálených městech jako je Lanškroun.

I přes zimu a mírnou nepřízeň počasí se akce vydařila, a my jsme odjížděly se spoustou zážitků, cen a upomínkových předmětů. Děkujeme všem, kteří nám umožnili se ”Svojsíkáče” zúčastnit, a také těm, kteří nám drželi palce.

1. dívčí oddíl Minnehaha Dobříš ?" ChiChi ?" Zuzka Musilová


související články: skaut