Kronika

Výměnný pobyt v německém Quedlinburgu

23.4.2015

Naše výměna začala v pondělí 13.4.2015, kdy jsme odjeli do školy v Quedlinburgu. Tam nás přijali němečtí studenti a byli jsme seznámeni s tím, co se bude tento týden dít. Pak jsme odjeli do svých hostitelských rodin.

Další den jsme společně s německými studenty pracovali na projektech týkajících se historie a kultury v Německu a v České republice. Odpoledne jsme byli přivítáni starostou na radnici v Quedlinburgu. Následovala prohlídka města s německou průvodkyní, která nám ukázala nejen vzácné hrázděné stavby a vysvětlila jejich vznik, ale došli jsme až na hrad, který je z hlediska německé historie velmi významný. A večer nám naši němečtí studenti zorganizovali bowling.

Ve středu jsme pokračovali v práci na projektech a odpoledne jsme jeli do Wernigerode, kde jsme navštívili park miniatur a měli tak možnost vidět nejvýznamnější památky z celého Harcu v „malém“. Také jsme měli chvíli volno a mohli jsme si prohlédnout město, případně nakupovat suvenýry.

Ve čtvrtek jsme se rozdělili na dvě skupiny - jedna skupina měla možnost pracovat v nahrávacím studiu (nahráli jsme Cestu a Hallelujah) a druhá skupina uvařila s věhlasným kuchařem známé místní jídlo a připravila tak oběd pro všechny. Odpoledne jsme dokončili projekty a prezentovali jsme je před ostatními studenty a učiteli. Večery jsme trávili spolu s hostitelskými rodinami.

Poslední den jsme společně s německými studenty vyrazili do Berlína. Měli jsme připravenou okružní plavbu po Sprévě a mohli si tak pohodlně prohlédnout nejdůležitější památky Berlína. Také jsme vyjeli nejrychlejším výtahem v Evropě na Panoramapunkt na Postupimském náměstí, odkud byl nádherný výhled na celý Berlín. Odpoledne jsme měli rozchod a mohli jsme nakupovat nebo dále obdivovat památky hlavního města Německa.

Pak nastala nejhorší část výletu. Museli jsme se rozloučit. Byl to týden plný poznávání nových míst, německé kultury a hlavně nových lidí. Velmi nás to bavilo a těšíme se, až Němci přijedou do Čech.

Klára Nentvichová, Jana Picková – kvinta

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: výměna Quedlinburg německo partnerská škola