Kronika

Tradiční Vánoční akademie

6.1.2005

[PERISKOP]
Stejně jako každý rok, i letos uspořádali studenti Gymnázia Karla Čapka Vánoční akademii. 22. prosince 2004 v 8.30 se celé gymnázium sešlo v sále dobříšské Sokolovny a dlouho očekávaná akce začala. A co to vlastně Akademie je?

Tuto milou tradici drží škola odnepaměti a všechny okolnosti jejího vzniku by znali snad jen bývalí pamětníci gymnázia. Původně to mohla být malá vánoční besídka na rozloučenou před Vánocemi, ale dnes platí za velkolepou show, pořádanou studenty na oslavu konce školy, Vánoc a jich samých. Akademii obvykle organizují studenti septimy a 3. ročníku, ale plno práce mají i ostatní ročníky. Součástí programu jsou totiž krátké scénky, se kterými vystoupí jednotlivé třídy. A aby to nebylo líto profesorům, nejsou samozřejmě vynecháni ani oni. Téma je pro všechny společné a v jeho duchu se také nese celá akce - program, hudba, kostýmy pořadatelů i výzdoba sálu. Kromě scének jsou k vidění a slyšení i různé jiné zajímavosti, jako například volba nejoblíbenějšího profesora a profesorky, vyhlášení nejkrásnějšího novoročního přání, videoprojekce nebo vystoupení kapely. Bohatým programem provázejí dva moderátoři. Na závěr Akademie přijde slavnostní přípitek na rozloučenou a všichni, pobavení a vánočně naladění, odcházejí.

Letošní Akademii jsme pojmenovali Musicfest, vládla jí totiž hudba. Scénky v duchu hudebních stylů se podařily a program ke spokojenosti pořadatelů proběhl bez větších komplikací. Doufáme, že na stejně povedené Akademii se sejdeme i v roce 2005!

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: akademie