Kronika

Online konference projektu RIGHTS

26.3.2022

project RIGHTSV rámci mezinárodního projektu RIGHTS Erasmus+ (Česká republika, Irsko, Itálie, Německo, Norsko) se v březnu konaly videokonference mezi studenty a učiteli z partnerských zemí. 

Naše gymnázium se ujalo přípravy a moderování dvou konferencí s německými a italskými partnery. Jednání probíhala v sedmi mezinárodních skupinách, celkem se zúčastnilo 48 italských, 14 německých a 15 českých studentů.

Program konference byl rozdělen do tří částí. Nejdříve se účastníci seznámili, představili a povídali si o svých zájmech, školách a zemích. Nejdelší část byla věnována tématům souvisejícím s projektem. Naši studenti ve spolupráci s německými a italskými předem připravili otázky z oblasti lidských práv, fake news, svobody projevu a podobně. Na závěr také diskutovali o mezinárodní konferenci, která se bude konat od 30. 4. – 4. 5. 2022 v partnerské škole ve městě Imola v Itálii.

Děkujeme projektovým studentům (sexta, 2. ročník) za přípravu, vedení konference a skvělou reprezentaci našeho gymnázia. 

I. Coufalová, D. Valentová
 

 

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: projekt Erasmus konference meet