Kronika

Neobyčejná literární exkurze

23.10.2019

Jules DupréV úterý 8. října 2019 měli studenti 3. ročníku možnost navštívit výstavu obrazů francouzských impresionistů v Paláci Kinských v Praze. Národní galerie Praha nabídla návštěvníkům velkou a jedinečnou výstavu obrazů slavných impresionistů, z nichž byli zastoupeni např. Claude Monet, Edgar Degas, Pierre Auguste Renoir, Alfred Sisley či Paul Gauguin. 

Pro impresionistické malíře byl důležitý osobní prožitek z přírody nebo města. I my jsme byli plni dojmů z této unikátní výstavy. Zhlédli jsme obrazy zobrazující moře, les i jiné typy krajiny, dále pak plátna zachycující různá malá přístavní města, ale i velkoměsta například Paříž. 
Po prohlídce výstavy byla na programu návštěva Muzea Franze Kafky. Muzeum je úžasně atmosférické. Podkrovní prostory, zahalené do černé barvy, tabulky, na kterých jsou různé citace z Kafkových knih, a hudba dávají této výstavě nový rozměr. Návštěvník se snadno vcítí do pocitů, které Franz Kafka v životě zřejmě zažíval. Díky této výstavě jsme se seznámili s mnohými aspekty, které autorův život ovlivnily.  Na konci prohlídky jsme si všichni sedli a diskutovali o životě i díle Franze Kafky a hlavně o našich dojmech z výstavy. 

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: galerie Kafka