Kronika

Mistr rodea na svém místě

5.11.2005

Mistrem republiky v kovojském zápolení v Rodeo Corralu WI-CZ se stal náš student Vladimír Šedivý z oktávy.

[časopis WesternWorld, listopad 2005]
Jak bylo uvedeno v minulém čísle, tradiční rodeo zatáhlo 10. září oponu za letošním seriálem klání o mistra České republiky. Šampiónem se stal s výraznou převahou ještě předloňský junior Vladimír Šedivý. Ten patřil ke špičce letošního startovního pole, ale i k nejpilnějším jezdcům: zúčastnil se všech šesti rodeí, která byla letos "odjeta" a nikdy se neumístil celkově hůře než třetí. Právě díky vyrovnaným a výborným výkonům zvítězil s obrovským náskokem 18 bodů.

... A už jsme 10. září v závěrečných Libchavech. Náskok Šedivého dával pronásledovatelům naději jen při jeho totálním selhání. To se však nekonalo! V uličce sice Šedivý nezabodoval, ale jeho největší soupeři rovněž ne. V třídění všichni tři získali svorně po pěti bodech; pak už přišel rozhodující úder: Dva skvělé hody lasem, z nichž ten lepší za 3:61 je českým rekordem, znamenaly zvýšení náskoku o dalších šest bodů a nebylo co řešit. Tak se krásný pohár stal majetkem Vladimíra Šedivého (41 bodů), nejmladšího mistra ČR v historii. Za ním se srovnali: 2. Jiří Pácha (23), Eva Šmrhová (19)...

Nutno podotknout, že V. Šedivý se stal mistrem naprosto zaslouženě. Trvale dobrá výkonnost, kvalitní koně a spolehlivé "domácí" zázemí z něj činí favorita i pro rok 2006.

Na závěr se patří pogratulovat všem úspěšným. A těm, kterým sezóna nevyšla podle jejich přání, popřejme pohodu v zimní přípravě a více sportovního štěstí v sezóně 2006. A na tu se už klidně můžeme začít těšit.

Petr Binhack, sheriff RC WI-CZ


související články: rodeo