Kronika

Gymnázium postrádá vyučujícího italštiny

17.2.2005

[Příbramský deník]
Gymnázium Karla Čapka, přestože má všeobecné zaměření, chce rozšířit výuku cizích jazyků. Kromě povinné angličtiny a němčiny či francouzštiny mají studenti možnost navštěvovat konverzační kroužky ruštiny, latiny nebo řečtiny. Italština zatím chybí.

Zájem dětí o italštinu stoupá, ale máme potíže s personálním zajištěním výuky," uvedla ředitelka Zdeňka Cimická s tím, že je těžké sehnat vyučujícího na několik hodin týdně. Při víceletém studiu, do kterého nastupují žáci z pátého ročníku základní školy, začínají s angličtinou v primě a od tercie nastupuje další jazyk. Na čtyřletém gymnáziu nastupuje vedle angličtiny volitelný jazyk hned v prvním ročníku.

"Poměr mezi němčinou a francouzštinou je rovnoměrný," dodala ředitelka. "Klademe důraz na všeobecné vzdělání, takže se našich absolventů na pracovním úřadě ocitne minimum, protože jsou schopní pohotově se ve firmách nebo organizacích přeorientovat a učit se nové poznatky," zdůraznila Zdeňka Cimická. Znalosti cizích jazyků si dobříšští studenti prohlubují při dlouholeté spolupráci gymnázia se zahraničními středními školami v Belgii, Norsku, Itálii a Německu. Nově studenti začínají pracovat na společných vzdělávacích projektech s polskými, španělskými a francouzskými vrstevníky.


Fotografie: Absolventi gymnázia se rádi přijdou podívat na školní akce. Snímek je z loňské přípravy maturitního plesu.


související články: italština anglický jazyk