Kronika

DIGIakce: Veletrh nápadů učitelů informatiky

18.10.2023

V pondělí 16. října proběhl na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši Veletrh nápadů učitelů informatiky pod záštitou Národního pedagogického institutu ČR. Během pěti inspirativních vystoupení měli učitelé Monika Šrámková, Radek Surynek, Martina Patriková a Lucie Jindráková příležitost představit své osvědčené výukové materiály a skvělé práce svých žáků.

Na Digiakci se sešli učitelé ze ZŠ Březnice, Hořovice, Rosovice, Nový Knín, 2. ZŠ Dobříš, ZŠ Lidická Dobříš, ŽŠ Obořiště a Gymnázia Dobříš. Atmosféra byla velmi příjemná a inspirativní, což podtrhuje důležitost takovýchto setkání pro výměnu zkušeností a obohacení pedagogické praxe.

Podobná setkání jsou již více než dva roky součástí pravidelného kalendáře dobříšského gymnázia a Pracovní skupiny pro matematiku a polytechniku MAP ORP Dobříš. Konají se vždy třetí pondělí v měsíci od září do června. Srdečně zveme i další kolegy, kteří mají zájem sdílet své poznatky, diskutovat o novinkách a prezentovat své vlastní výukové materiály. Snažíme se tak podpořit učitele nové informatiky.

V budoucnu máme v plánu věnovat se detailněji želví grafice, ukážeme si opět práci se stavebnicí LEGO, připravujeme si i témata k umělé inteligenci a seznámení s programovacím jazykem Python.

Jsme prima parta, přijďte si to s námi užít. Těšíme se na Vás.

Monika Šrámková, Radek Surynek (učitelé informatiky na Gymnáziu Dobříš)

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: informatika ICT informační technologie setkání lego