Kronika

Co se stalo (na gymnáziu)?

4.12.2009

Ve čtvrtek 3. prosince proběhlo v Kulturní domě Dobříš setkání, na kterém naše škola prezentovala své aktivity v minulém školním roce. Ve dvou a půl hodinovém programu představili žáci a vyučující střípky ze života školy. Z pestrého programu je velmi těžké vybírat nejlepší vystoupení. Největší aplaus sklidila pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků. V ní terciáni předvedli, že jim nedělá problémy hrát představení v angličtině. K tomu jistě přispívá i výuka vedená rodilým mluvčím, který na naší škole hostuje v rámci projektu Kolik řečí znáš.

„Líbila se mi všechna vystoupení a jsem velice ráda, s jakým zaujetím k nim všichni přistoupili. Největší radost mi udělal do posledního místečka zaplněný sál“ uvedla Ing. Jana Tománková, v současné době pověřená vedením školy.

Na závěr příjemného podvečera se v kulturním domě představil projekt Biologie v praxi, unikátní svým přístupem k výuce biologie. Jeho výjimečnost se ukazuje jak v počtu zapojených žáků do dobrovolných aktivit, tak i mimořádným oceněním v celostátní soutěži projektů rozvíjejících lidské zdroje.

Gymnázium Karla Čapka realizuje tak velké množství aktivit, že i čtvrteční odpoledne bylo pro jejich představení příliš krátké. Účast dvou stovek návštěvníků je příjemným překvapením a závazkem do dalších let.

Daniel Hošek
manažer projektu Biologie v praxi

Projekty Biologie v praxi a Kolik řečí znáš.. jsou spolufinancovány z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.


Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: konference biologie v praxi sport divadlo kolik řečí znáš