Kronika

Chemická olympiáda: nejlepší v ČR a další úspěchy studentů

12.4.2022

Patnáct našich studentů se letos opět zúčastnilo chemické olympiády. Po třech letech bylo možné konečně opět uspořádat chemické olympiády “offline”, které tradičně zahrnovaly i praktické dovednosti v laboratoři. 

Laboratorní práce byly letos zaměřeny analyticky, studenti například experimentálně zjišťovali tvrdost vody nebo zkoumali přítomnost látek v neznámém vzorku.

Z nejlepších studentů ve škole postoupilo vždy několik účastníků  do okresního a do krajského kola. V kategorii, která zahrnuje nižší gymnázium, postoupily přes školní a okresní kolo naše dvě studentky Lea Magdalena Škultéty (tercie) a Magdaléna Nováková (kvarta).

V krajském kole, které hostila Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, si děvčata mohla vyzkoušet práci v moderně vybavené laboratoři a obě si vedly v testu i experimentální práci výborně. Lea se umístila na 5. místě z 24 účastníků, přičemž je o rok mladší než většina soutěžících. Magdaléna pak předvedla perfektní výkon, když olympiádu splnila na 95,45 %. Nejenže tak vyhrála krajské kolo, ale její výkon byl nejlepší v celé České republice.

V kategorii starších studentů naši školu v krajském kole reprezentovali Šimon Škultéty (kvinta) a Veronika Arnoštová (sexta). Poradili si i s prací, která byla na úrovni druhého ročníku studia vysoké školy. Veronika skončila na 15. místě, Šimon pak dokonce čtvrtý, ačkoliv byl o ročník níže než převážná většina účastníků.

Všem studentům gratulujeme a jsme na ně náležitě hrdí :)

Za kabinet chemie Vk

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: chemická olympiáda chemie vítězství 1. místo krajské kolo