93 fotografií > třídy maturant 2010
Autor fotografií:
Dana Řehoutová, a spol, 1. - 5. dubna 2008
V prvním dubnovém týdnu se na Gymnáziu K.Čapka v Dobříši uskutečnila již tradiční výměna mezi našimi studenty a studenty holandské střední školy v Geldropu.
Pro všechny byl připraven pestrý program, museli jsme však také vytvořit společné práce, a to v angličtině. Pracovali jsme na dvou tématech. První téma mělo označení Stop násilí (zde jsme se zaměřili na holocaust a perzekuce v době komunismu), druhým tématem byl volný čas. Tyto práce jsme nejen vytvořili, ale také představili spolužákům, profesorům a rodičům na závěrečné konferenci, opět v angličtině.
Také další program byl přizpůsoben uvedeným pracím. Navštívili jsme Terezín, památník Vojna u Příbrami či Muzeum komunismu v Praze, prohlédli jsme si dobříšskou zámeckou zahradu, Svatou Horu v Příbrami a zastavili se v Mělníku u soutoku Labe a Vltavy. Prohlídku histirického jádra Prahy jsme zakončili exkurzí v pivovaru Staropramen na Smíchově, aby naši hosté poznali také něco z tradiční české výroby. Přes nabitý program nám zbyl čas i na vlastní zábavu, při které se rozvíjelo naše přátelství.
Poslední den jsme holandské studenty překvapili tanečním uměním našich spolužáků. Nejen že jsme jim předvedli standardní a latinskoamerické tance, ale také jsme je některé country tance naučili. Byli jsme příjemně překvapeni, jak skvělá nálada tuto akci provázela.
Po týdnu plném zážitků jsme se museli s přáteli z Holandska rozloučit. Zůstanou nám krásné vzpomínky a naděje, že se ještě někdy setkáme.
Studenti 2. ročníku
související články:
Odkazy:Mapa stránek Kudy se k nám dostanete? Titulní strana Mobilní verze
Veškeré fotografie, texty a grafické prvky jsou chráněny podle autorského zákona
a jsou majetkem svých vlastníků.
Při nakládání s obsahem těchto stránek dodržujte autorský zákon.
© Gymnázium Karla Čapka Dobříš, 1998 - 2012.
Script a design Daniel Hošek