Kronika

Z TISKU | Jarní výzva 2021

9.6.2021

Vzhledem k dlouhé absenci pohybových aktivit dětí nejen ve výuce, ale i v mimoškolní činnosti připravili učitelé tělesné výchovy pro své žáky Jarní výzvu. Důvodem byla motivace k pohybu. Žáci si mohli vybrat tyto sportovní aktivity: běh, chůzi nebo cyklistiku. Každý získaný kilometr byl bodově ohodnocen – chůze 2 body, běh 3 body a kolo 1 bod. Výzva probíhala v dubnu a květnu. Soutěžily mezi sebou třídy nižšího a vyššího gymnázia. V doprovodné kategorii soupeřili i učitelé. Byla vytvořena tabulka pro top 10 nejlepších výkonů v každé kategorii a pro top 10  nejlepších s celkovým počtem bodů. Ihned po vyhlášení výzvy se tabulky začaly plnit kilometry a body, denně přibývalo téměř 1 000 km.

Po lesích bylo možné potkávat děti soutěžící ve všech kategoriích, někdy se dávaly dohromady i celé třídy, aby přinesly do soutěže co největší bodový zisk. V době uzávěrky Dobříšských listů se v čele bodování tříd nižšího gymnázia drží sekunda s 5 571 body, vyššímu gymnáziu vládne kvinta s 12 131 body.

V celkovém bodování jednotlivců vede Markýza s 1 567 body, druhé místo si udržuje Katalaanec s 1 476 body a skvělé třetí místo zatím obsadil Babushka s 1 435 body. 40.  den výzvy se podařilo nepředstavitelné – byla překonána meta 40 000 km! Účastníci vlastně dohromady oběhli, obešli a objeli na kole celý svět. Soutěž končí 31. května 2021 a  do té doby ještě očekáváme velké bodové přírůstky a možné změny v pořadí. Rádi bychom stejnou akci opakovali pravidelně každý rok.

Podrobné statistiky naleznete na webu https://vyzva.gymkc.cz.

Za Gymnázium Karla Čapka Dobříš zpracovali učitelé tělocviku

zdroj: Dobříšské listy 06/2021


související články: sport sportovní výzva