Kronika

Studenti kvinty před soudem

4.6.2019

V úterý 23.4. 2019 jsme po Velikonočních prázdninách s naší třídou navštívili Okresní soud v Příbrami. Díky paní Jelínkové (mamince jedné studentky) jsme mohli vidět skutečné soudní jednání.

Byli jsme pozváni na případ pána, který pod vlivem alkoholu naboural velkou rychlostí do jedoucího auta s přívěsem. Celý případ byl velmi zajímavý, jak už samotným prostředím soudní sídně, ve které se jednání odehrávalo, tak i tím jak paní soudkyně dokonale vládla celému případu a všechno měla pod palcem. Po přečtení rozsudku (viník dostal zákaz řízení plus peněžní pokutu) a ukončení celého jednání nám byla ochotná zodpovídat na otázky, ať už se týkaly její profese nebo konkrétního případu.

Takto strávené dopoledne pro nás bylo velmi přínosné a poučné a většina z nás si z tohoto jednání vzala ponaučení, že sedat za volant pod vlivem alkoholu může mnohdy stát víc, než jen nabourané auto.

Kvinta

Poznámka: V termínu 9. 5. 2019 na jiný případ u Okresního soudu v Příbrami jel podívat 1. ročník. Jednalo se také o dopravní nehodu bohužel s následkem úmrtí a případ nebyl uzavřen, ale odložen.


související články: soud občanská výchova