Kronika

Studenti dostanou peníze na své projekty

7.2.2010

Dobříš - V rámci projektu Malé granty si už brzy budou moci studenti dobříšského Gymnázia Karla Čapka začít plnit některé ze svých snů a nápadů. Škola totiž jako jedna z mála v zemi získala grant ve výši 66 tisíc korun na financování studentských projektů. Tento týden bude komise rozhodovat o tom, kterým návrhům bude vyhověno a získají tak peníze na realizaci.

Každý předkladatel bude mít přibližně pět minut na to, aby vysvětlil svůj projekt. Ze signálů, které mám, se bude jednat o zhruba deset až dvanáct nápadů,“ přiblížil Ondřej Bílý, hlavní koordinátor akce na škole.

Pro tento ročník Malých grantů nakonec vyšlo z několika výběrových řízení úspěšně devět škol z celé České republiky, které se spolu se dvěma nejúspěšnějšími školami z minulého ročníku budou snažit tento originální nápad na svých školách realizovat.

Malé granty přinášejí na školu finance určené na realizaci studentských projektů. Jsou ojedinělou možností, jak dát peníze do ruky přímo studentům a pomoci jim splnit jejich sny. Na vybraných školách jsou vyhlášena otevřená grantová řízení pro studenty a jejich projekty. Smyslem Malých grantů je realizovat nápady studentů, ne jejich pedagogů,“ uvedla Kateřina Vágnerová ze sdružení Aisis, které realizuje projekt Malé granty.

Komise, jež bude studentské projekty posuzovat, se bude skládat kromě koordinátorů také ze zástupců učitelského sboru, rodičů, dobříšské radnice i studentů.

Vyhlášení úspěšných projektů by se mělo uskutečnit ve čtvrtek 4. února při příležitosti dne otevřených dveří gymnázia.

[zdroj: Příbramský deník, 1. února 2010]

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: malé granty projekt