Kronika

Studenti GKČD spolupracovali při návštěvě partnerského města Mierlo

10.9.2007

Spolek obcí Mierlo - Dobříš

Ve čtvrtek večer 21. 6. 2007  byla odjezdem autobusu směr Holandsko zahájena letošní návštěva občanů Dobříše v partnerském městě Mierlo.

Její hlavní náplní bylo jako vždy seznámit se s novými zajímavými místy, poznat cizí kulturu, ale především upevnit vztahy s našimi holandskými přáteli. Společně s organizátory zájezdu a dalšími účastníky se do Mierla vypravili také tanečnice p. uč. Kundrátové a p. uč. Čihák se svou kapelou.

V pátek ráno po příjezdu do Mierla a krátkém přivítání s Holanďany jsme se vydali na první výlet do města Best. Všem se nám líbila návštěva muzea dřeváků včetně ukázky jejich výroby. Odpoledne jsme místo plánovaného koupání vyrazili do města Eindhoven. Na výběr byla procházka centrem nebo prohlídka muzea firmy DAF.

Večer jsme byli ubytováni, jako již tradičně, ve skautském centru a rodinách.

V sobotu jsme se vypravili do města Arnhem, kde jsme strávili několik hodin ve známém skanzenu prezentujícím kulturu a historii Holandska. K večeru jsme pak věnovali chvilku prohlídce městečka Nijmegen.

Poslední den před odjezdem, v neděli, se v Mierlu konal trh podobný našim májovým slavnostem. Tak jako v Česku Holanďané prodávají sýr, my jsme nabízeli kromě jiného také karlovarské oplatky, becherovku a velmi oblíbené bramboráky. Tanečnice i kapela měly na dvou podiích  možnost ukázat svou píli a umění, které publikum ocenilo potleskem. Společně strávený večer ve skautském centru pak byl poslední možností se mezi sebou pobavit.

Ráno jsme se sbalili, rozloučili a vyjeli na zpáteční cestu domů se spoustou hezkých zážitků. Letošními setkáními jsme oslavili již patnácté výročí partnerství obcí Dobříš - Mierlo.

Iva Coufalová, ml.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: výměna Holandsko Geldrop