Kronika

Pomůžeme ohroženým dětem?

10.3.2009

V  rámci projektu Světová škola se Gymnázium Karla Čapka ve spolupráci s MěÚ Dobříš zapojilo do programu Panenka, jehož cílem je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě. Pro cíle projektu byla zvolena forma textilní panenky, kterou dokáže vyrobit téměř každý.

Panenka je zhotovena podle střihu a je opatřena „rodným listem“, na kterém je uvedeno její jméno, země, odkud pochází a adresa tvůrce. Částka, za kterou je panenka prodána, odpovídá nákladům na očkování jednoho dítěte proti šesti smrtelným dětským chorobám. Rádi bychom, aby se do projektu zapojilo co nejvíce zručných studentek a studentů gymnázia a pomohli tak zachránit 3 miliony dětí z rozvojových zemí. Nečekáme žádné umělecké výtvory. Panenka by měla být velká asi 30-50cm, pokud možno z přírodních materiálů (bavlna, vlna, hedvábí), při výrobě nesmí být použity plasty, toxické barvy, knoflíky a doplňky, které by mohly děti spolknout.

Střih na panenku si můžete vyzvednout v bufetu. Děkujeme všem, kteří najdou chvilku času, vezmou do ruky jehlu, nit, seženou zbytky látek a odvážně se pustí do práce. Určitě všechny bude hřát dobrý pocit z toho, že pomohli.

Jarmila Bendová

Bližší informace www.unicef.cz.
Zatím máme panenky pouze od primánů Daniely, Karolíny a Gábiny. To jsou ony. Která třída bude další?


související články: světová škola projekt