Kronika

Netradiční projekt v našem kraji

7.2.2010

Dne 18. 12. proběhlo na vánoční studentské akademii Gymnázia Karla Čapka v sokolovně na Dobříši zveřejnění nového projektu Malé granty 2010. O čem projekt je? Jeho motto je UKAZUJEME STUDENTŮM, JAK SI SPLNIT SVÉ SNY!

Malé granty ukazují učitelům středních škol, jak psát a připravovat projekty. Tuto dovednost učitelé předají svým studentům, aby i oni dokázali připravit a řídit projekty, jež sami vymyslí. Fond T-Mobile pak věnuje na každou vybranou školu 60 000 Kč určených přímo na realizaci studentských projektů. Tato nová a netradiční vzdělávací metoda, kdy studenti sami vymýšlí a realizují své sny, je velkou změnou v místy trochu zkostnatělém systému vzdělávání v ČR.

Hlavní koordinátor projektu Mgr. Ondřej Bílý věří, že ho studenti gymnázia v Dobříši nezklamou a projekt, který bude probíhat od ledna do června příštího roku, bude velmi úspěšný. Pro letošní rok bylo pomocí několika výběrových řízení nakonec vybráno devět škol z celé České republiky,  které se (spolu s dvěma nejúspěšnějšími školami z minulého roku) budou snažit tento originální nápad na svých školách realizovat, Jedním z regionálních partnerů projektu se stal i Příbramský deník a Dobříšské listy a ve vzájemné spolupráci se budeme snažit psát o  uskutečněných nápadech studentů gymnázia Karla Čapka Dobříš v nadcházejících měsících...

Mgr. Ondřej Bílý

[zdroj: Dobříšské listy, únor 2010]


související články: malé granty projekt