Kronika

Malý Montmartre

17.12.2019

Plakáty vyvěšené na školních chodbách dlouho upozorňovaly všechny kolemjdoucí na kulturní akci, pořádanou francouzskou sekcí školy, Malý Montmartre. Ve čtvrtek 12. prosince 2019 během třetí a čtvrté hodiny probíhal na našem gymnáziu prodej tradičních francouzských pochoutek, slaných i sladkých. Francouzštináři z celé školy se vžili do rolí pekařů, kuchařů, cukrářů i prodavačů. Učitelé a současní i bývalí studenti se pak s radostí pustili do nákupů a mlsání. Mezi přítomnými byl hostem i rodilý mluvčí.

K příjemné atmosféře Malého Montmartru přispěly nejen tóny francouzských šansonů znějící školou, ale také doprovodný program odehrávající se v aule a ve foyer školy. Třídy společnými silami připravily nezapomenutelnou půlhodinku kulturní zábavy. Mohli jsme si poslechnout sólová i sborová vystoupení, objevilo se i scénické čtení a recitace básně. Nechyběla ani instrumentální hudba.

Všichni účastníci odcházeli obohaceni nejen zážitky a francouzskými dobrotami, ale i drobnostmi z výtvarné dílny, které zde bylo možno zakoupit. Výtěžek z celé akce, cca 21 500 Kč (!!!), poputuje stejně jako v loňském roce na charitativní účely. Letos budou peníze předány budou peníze  předány Dětskému domovu  Korkyně a nově vzniklému Dennímu stacionáři Charity Starý Knín.

Všem moc děkujeme!!!

studenti kvinty

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: Francie Paříž hudba charita benefice