Kronika

Konference OPVK (aktualizováno o video)

3.4.2010

Zajímavého ocenění se dostalo dobříšskému gymnáziu, když byl projekt Biologie v praxi vybrán ze zhruba  1 400 projektů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, aby reprezentoval na národní konferenci.

Ve středu 24. března 2010 proběhla v Praze Výroční konference OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Konferenci pořádalo Ministerstvo školství (MŠMT), které na tuto akci vybralo tři vzorové projekty. Tyto projekty byly prezentovány v rámci hlavního programu. Jedním z nich je i projekt Biologie v praxi, který probíhá již od ledna 2009  na Gymnáziu Karla Čapka.

Pro potřeby prezentace evropských projektů nechalo MŠMT vyrobit  televizní pořad. Na jeho natáčení spolupracovalo i dobříšské gymnázium. Část pořadu vznikla přímo na Dobříši, část nedaleko středočeského Srbska.  V pořadu je představen projekt Biologie v praxi a jako ukázka aktivit prezentována expedice do štolového systému lomu Alcazar. Zde žáci pozorovali zimující netopýry v jejich přirozeném prostředí, studovali typické geomorfolické jevy přímo v terénu a setkali se i se zástupci ptačí říše lovící potravu v Berounce.

Daniel Hošek, manažer projektu

Propagační video projektu z konference


foto: Studenti 1. ročníku na expedici v jeskynním systému Alcazar
autor: archiv projektuTento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.související články: biologie v praxi projekt konference úspěch