Kronika

Itálie 2015

22.9.2015

Tak jako každý rok, tak i letos jsme se my, žáci 4. ročníku a oktávy, vydali na cestu do krásné a slunné Itálie, přesně do letoviska Lido Adriano. V pátek 4. září nás čekala náročná cesta autobusem. Po příjezdu jsme navštívili krásné italské město – Padova, známé především sochou od Donatella. Další dny jsme navštívili mozaikové město Ravennu, fascinující Florencii, město, kde se zastavil čas – San Gimignano a to nejkrásnější město v Itálii – Benátky, do kterých jsme se dostali plavbou lodí. Abychom ale jen nepoznávali italskou historii a umění, navštívili jsme i zábavný park Mirabilandia, ve kterém si každý našel to své, a všichni si ho moc užili.

Náš zájezd však nebyl jen o cestování, ale i o práci. Byli jsme rozděleni do tří skupin – biologická, hudební a výtvarná. Biologové měli za úkol určit rostliny a živočichy, poté vytvořit herbář a fotografickou prezentaci. Hudebníci skládali píseň, která se jim mimořádně vyvedla. A výtvarníci měli za úkol malovat mozaiky a přírodní úkazy.

Čas strávený v Itálii jsme si spolu užili a zůstane dlouho v našich pamětích. Děkujeme hlavně profesorům, kteří pro nás tento zážitek zprostředkovali. Nabídka, zúčastnit se kurzu i příští rok, nás nadchla, a pokud budeme mít možnost, rádi se zúčastníme znovu.

Lucie Slancová, 4. ročník

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: Itálie výtvarná výchova hudební výchova