Kronika

Gymnázium Karla Čapka 2 : 0 SOU Hluboš

1.7.2012

Úterý ráno. Vůně trávy, stoupající adrenalin, houstnoucí atmosféra, sluneční paprsky laskající tváře dvaadvaceti připravených bojovníků.

Historicky třetí prestižní utkání mezi Gymnáziem Karla Čapka a odborným učilištěm Hluboš bylo naplánováno na 26. července a vzbudilo nevídaný zájem v mužské části gymnázia. Hrající trenér a kapitán výběru Václav Sklenář měl na výběr celou řadu borců od mladých talentů po staré mazáky z místních nižších i vyšších ligových soutěží. Oproti původním očekáváním přibyla do kádru i skupinka fotbalových nadšenců z vysloužilého čtvrtého ročníku.

I díky nim se podařilo mužstvu vybojovat historicky první vítězství ve vzájemném duelu. Co se týče samotného zápasu, musíme vyjádřit pochvalu i rozhodčímu, Matěji Melnarovi, který s lehkostí kočíroval rozbouřený zápas. Právě na hvizd jeho píšťalky utkání začalo. První gól padl po faulu v pokutovém území soupeře, kdy rozhodčí ukázal na penaltu. Mirek Studený proměnil pokutový kop a přinesl tak potřebný klid na kopačky. Mužstvo zelených dokázalo skórovat v prvním poločase ještě jednou, když odražený míč z hranice šestnáctky uklidil za záda gólmana sám kapitán.

Za vítězství převzal v zastoupení kapitána Tomáš Slavíček čestný diplom a obě mužstva vyjádřila touhu se v příštím roce opět utkat.

Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli fotbalový výběr podpořit.

Za náš tým, Tomáš Slavíček.
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: fotbal sport