Kronika

Cyklovýlet 2006 střední tok Vltavy

10.10.2006

Výlet v termínu 28.4. - 1.5.2006 byl závěrečnou expedicí v rámci projektu Aqua, který vyvrcholil o týden později prezentací výsledků ve Španělsku. Účast byla vzhledem ke špatnému počasí poměrně nízká, ale Ti co se s odvahou pustili do nesnadného úkolu si zaslouží maximální uznání. Úkolem bylo zmapovat celý střední tok Vltavy až po Český Krumlov. Studenti měli za úkol navštívit všechny přehradní nádrže na toku a také monitorovat faunu a floru okolí řeky. Za velmi náročného počasí, kdy poslední noc nás v Krumlově čekalo ochlazení až na ?"2 stupně… si všichni studenti včetně pedagogického doprovodu sáhli až na dno svých fyzických a zejména psychických sil.

Uznání si zaslouží hlavně studentka Lucie Hrbáčková, která jako jediná absolvovala celé 4 dny na kole a přežila bez zranění celou porci kilometrů. Všechny ostatní potkaly na cestě buď zdravotní,časové či technické lapálie a dobře se ukázalo, že takovéto expedice se neobejdou bez dokonalého technického zabezpečení.

Touto cestou je třeba poděkovat hlavnímu mechanikovi celé akce Petru Vlachovi, který řadu z účastníků zachránil od blamáže. Ve chvíli nejhorší neváhal usednout jako náhradník na kolo a zabezpečit plynulý a bezchybný chod akce. Přes veškeré překážky si studenti 3. ročníku vedli výborně a určitě si odnesli mnoho nezapomenutelných zážitků.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem účastníkům za ochotu věnovat svůj čas a energii tomuto projektu a doufám, že svého rozhodnutí dnes nelitují.

Ondřej Bílý


Seznam účastníků expedice:

Studenti:

Hrbáčková Lucie, Rybínová Michaela, Gaňová Monika, Procházková Tereza, Musilová Šárka, Hajzler Ota, Masopust Václav, Hrubá Martina

Pedagogický doprovod:

Mgr.Melicharová Jana, Ing. Sprenger Milan, Mgr. Škarvada Vladimír, Mgr.Bílý Ondřej, Mgr. Vlach Petr, Korejs Kamil

Ondřej Bílý

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: Aqua projekt kola expedice